Skip to main content

Era přihlášení - Poštovní spořitelna internetbanking online

Aktualizováno - 30/12/2018, 13:56

Update: jednoduché přihlášení do aplikace Era Svět. Je vaší hlavní nebo vedlejší bankou Poštovní spořitelna? Pak jste pravděpodobně klientem internetového bankovnictví "Era internetbanking", tedy přímého bankovnictví Poštovní spořitelny. Era přihlášení probíhá online na www adrese https://ib.postovnisporitelna.cz, kde se můžete zdarma a online přihlásit do Éra účtu a zkontrolovat si své finance, případně nastavit (přenastavit) své služby u PS, provést jednorázový či trvalý příkaz, bezhotovostní platbu, inkaso, zavést nebo uložit novou šablonu pro příjemce v tuzemsku či zahraničí, vytvořit SIPO a mnoho dalších včetně online žádosti o půjčku či hypotéku. Váš era účet u Poštovní spořitelny vám po zdárném přihlášení umožní spravovat své finance, ale především je kontrolovat a pracovat s nimi. To není nic výjimečného, v jistých obdobách najdeme podobné možnosti u přímých bankovnictví ostatních bank také. Servis 24 od České spořitelny se mění na George Internetbanking, ale přihlášení do Era internetového bankovnictví zůstává včetně husté sítě poboček na České poště.

Jak se přihlásit do Era internetbankingu Poštovní spořitelny?

Jak již bylo řečeno výše, pokud se přihlašujete do svého era účtu a internetového bankovnictví poprvé, budete muset navštívit výše uvedenou webovou adresu, kde budete vyzváni k zadání uživatelského jména a vstupního hesla, které jste patrně obdrželi na pobočce Poštovní spořitelny. Pokud tyto přihlašovací údaje do éra internetbankingu zadáte správně, budete přihlášení a přesměrováni přímo do správy vašeho účtu u PS. Dříve šlo o službu Max Internetbanking PS, což bylo vlastně původní internetové bankovnictví Poštovní spořitelny. Pokud máte jakékoli problémy s přihlášením, případně se přihlašujete poprvé, je zde video návod přímo na stránkách www.erasvet.cz, kde kromě video ukázek a tutorialů najdete i detailní informace o problémech s přihlášením. Víte o tom, že Era poštovní pojišťovna po přihlášení nabízí také pojistné produkty mezi kterými najdete jak životní či cestovní pojištění, tak povinné ručení, pojištění odpovědnosti, rizik či pojištění právní ochrany.

Era finanční centra, pobočky České pošty & infolinka

Pokud vám není cokoli jasné, máte problémy s přihlášením do aplikace Era Internetbanking, zapomenuli jste uživatelské jméno nebo heslo k vašemu účtu, nejste si jisti, že jste na správné přihlašovací stránce, nebo jen potřebujete mluvit s někým kdo vám poradí s vaším specifickým problémem, případně vás nasměruje k řešení, neváhejte využít kontaktů na Poštovní spořitelnu, zákaznického centra nástroje Max Internetbanking PS a telefinních čísel či emailů klientské podpory. Infolinky Era banky využijte i v případě, že máte podezření ze zneužití vašeho účtu (časté dotazy klientů), nejste si jisti bezpečnosti či zabezpečením konkrétní stránky na webu erasvet.cz, ale i v případně jiných otázek týkajících se přihlašování do přímého bankovnictví Era svět od Poštovní spořitelny.

  • Infolinka Poštovní spořitelny, zákaznické/klientské centrum, kontakty
  • Máte otázky ohledně přihlášení, problémy, nebo jen potřebujete pomoci?
  • Volejte zdarma 800 210 210
  • Pro volání ze zahraničí +420 495 800 124

Era internetové bankovnictví - krok za krokem

Pokud jste nováček a rádi byste provedli novou registraci do aplikace Era internetové bankovnictví, vězte, že založení nového era účtu a následně i nástroje pro přístup do přímého bankovnictví je záležitostí jedné návštěvy pobočky PS v místě vašeho bydliště nebo kdekoli jinde v ČR. Pokud budete navíc prostřednictvím svého éra bankovního účtu využívat i výhod platební/kreditní karty, bude nutné provést aktivaci internetového bankovnictví od Ery dle postupu, který najdete na této stránce. Po zpřístupnění služby online bankingu budete moci provádět jednorázové i trvalé platby v České republice, ale také uskutečňovat platby do zahraničí přes Era internetové bankovnictví a zabezpečený přístup. Níže si můžete vybrat některý ze způsobů a možností online aktivace prostřednictvím telefonního bankovnictví, případně zavoláním na telefonní číslo 495 800 100, kde budete komunikovat přímo a osobně s operátorem, který pro ověření totožnosti využije funkce "moje info" a pomůže vám aktivovat nově zřízenou (zaregistrovanou) službu. Založení internetového bankovnictví era internetbanking 24 je snadné.

Aktivace Era internetbanking

  • prostřednictvím telefonního bankovnictví, kde klientský poradce nastaví vše podle vašich požadavků
  • zavoláním na linku 495 800 100, kde vám operátor nastaví zasílání požadovaných zpráv ( pouze vybrané, nejpoužívanější funkce Moje info)
Příspěvek, který nese název "Era přihlášení - Poštovní spořitelna internetbanking online" byl zřejmě naposledy aktualizován dne 23.05.2018 a je možné, že již není zcela aktuální a nemusí tedy nutně odrážet stávající situaci. Hledáte-li relevantní informace co nejaktuálnější k dnešnímu či zítřejšímu dni 19.09.2019, zeptejte se v diskusi na zkušenosti ostatních lidí a ověřte si tyto informace. Pokud máte pocit, že je příspěvek z poradny začínající větou - Update: jednoduché přihlášení do aplikace Era Svět. Je vaší hlavní nebo vedlejší bankou Poštovní spořitelna? Pak jste pravděpodobně klientem internetového bankovnictví "Era internetbanking", tedy přímého bankovnictví Poštovní spořitelny. Era přihlášení probíhá online na www adrese https://ib.… - neúplný nebo nepřesný, případně v něm chybí některé relevantní informace, napište nám, rádi jej doplníme a upřesníme aby byl co nejaktuálnější ke dnešnímu dni 18.09.2019.

Komentáře: ptejte se & odpovídejte!

"Era přihlášení - Poštovní spořitelna internetbanking online"

Banky Internetové bankovnictví 5 hours 47 minutes - dnes je 18.09.2019

Written by Mahelková Květoslava (unregistered)
Wed, 01/16/2019 - 09:27

Nemohu se přihlásit k mému účtu. Pokud kliknu na kterýkoliv odkaz ERA   přihlášení a cokoliv pod ERA objeví se mi reklamy. Jak se dostanu ke svému účtu?


Dobrý den, výše je uvedený odkaz pro přihlášení do internetového bankovnictví Era od Poštovní spořitelny

Written by Anonymous (not… (unregistered)
Wed, 01/23/2019 - 20:11

Od druhé poloviny ledna 2019 nemohu se dostat do účtu.


Dobrý den, jaký konkrétní problém máte s přihlášením do internetového bankovnictví Ery? Přihlašujete se na oficiální stránce?

Written by latin girlszav (unregistered)
Mon, 08/05/2019 - 19:56
Real reason guys turn ugly when invalidated Real lifeWomen rejected these men on dating apps and then the [url=https://latamdatereviews.wordpress.com/tag/latina-women/]hot latin women[/url] abuse startedWOMEN have exposed the abusive and derogatory texts they've received after rejecting or ignoring guys on dating apps The effects of online dating service on society might be much more profound than most people think. you aren't alone. The Bye Felipe name is a play on the word Felicia the often quoted dismissive farewell given by Ice Cube in the movie Friday. The account has taken together more than 425,000 enthusiasts, Posting almost 650 instances of men retaliating on dating apps. Posts highlight examples of happily given harassment, ugly nude selfies, And abusive messages directed at weight and sexual inclination. Some of them go something like this: chap: in which case you fat white bh. No one will ever love you. Mainly because of your size and your archaic beliefs. I not the one begging for observation and I don need your approval, So joke a person ahole. Byefelipe. There are the ladies who cop abuse for not replying quick enough, Or in the slightest. man or woman: my hubby and i Stan, Nice to setup an interview. you not. tend to be soooo overrated, another male user said. as a substitute, What Ms Tweten discovered was a world of abuse and nuisance as men, Feeling spurned by sexual rejection, Lashed out in the particular most vile way they knew how. Lot of guys take the fact they think they anonymous online to be more bold and say things they wouldn normally if they saw you one on one, She warned the ABC. She even turned it into a book picturing it as dk pics and other delights of modern dating, Which officially went on sale two days ago. Many reach out to Ms Tweten thanking her for creating the page and for giving women a voice. arranging time women said, Didn know that other women experienced this, I believed that I was the only one she told the ABC.
Written by latamdatedtu (unregistered)
Tue, 08/13/2019 - 16:29
'Tsar' Putin can be sworn in for fourth session subsequent to with the weekend approaching having to do with direct orders which may discovered 1 ,600 folks busted in barely one dayThe ruskies chief was being sworn in in to lavish Kremlin Palace's ornately designed Andreyevsky Hall10:16, 7 might 2018Updated10:45, 7 'll 2018Vladimir Putin's rising number that can russian director from a little St Petersburg fat-free by far the one of almost all presumed market leaders 'worth $200billion'Putin, the person 65, Embarks on michael's fourth text in office buoyed by very common accepted promote but then acessed straight down by a high priced conflict within the west, A delicate current economic condition as well bias about what develops its run stops.typically ruskies constitution [url=https://www.facebook.com/latamdatepage/]LATAMDATE SCAM[/url] handlebars the after pushing ever again in the event or even fresh new [url=https://www.linkedin.com/in/latamdate-com-b3473985]LAtamDATE scam[/url] terms results in 2024.Putin has been around energy, whichever of web design manager and / or pm, as a result of 2000.because her fourth words ends up he'll be Moscow's longest serving size innovator given that Soviet dictator Josef Stalin.ruskies law enforcement department detain 1,600 zero Vladimir Putin activists contains others director in muscle direct orders just before president's inaugurationNavalny needed demonstrations over Putin in at least 100 cities to places.Navalny required the practitioners throughout Saturday's protest: "They stated that [url=https://www.bitchute.com/video/Fr4d9rkAogfb/]LatamDate[/url] this urban center is part of Putin. may fantastic,do you need a tsar, your boyfriend inquired, Eliciting your own collective rorelated withr "',video clips established five peace officer carting the boy in a waiting van at your boyfriend's arms and legs, A tracks that was continued those times together with his followers.as a whole it's understood something like 1,600 everyone was detained through public in the direct orders.another other politician, Ilya Yashin, these police projected to be ask Navalny thanks to disobeying law enforcement.each consequence to obtain such an offence, if you think continued, are sometimes a fine or maybe more to 30 days in offender.a new euro limo ran into his / her first universal dive on saturday if you are Putin climbed into the auto traveling the quick range far from his / her office to the Kremlin corridor at which he ended up being be sworn in great title in office.specifics of as an alternative to limo have not been exhibited, But it gets to be the heir into your european established ZIL sedans in which for decades taken Soviet frontrunners.Putin has asserted spain could cut short it can be attachment to imported product in addition methods, A boost that makes use of accumulated tempo since the actual came to be strike by just traditional western sanctions.
Written by moldovawomenwxs (unregistered)
Thu, 09/12/2019 - 18:02
Bad Dating handy i did a crazy stalker. Does that marks? Met a guy world-wide-web, Talked on the dating site and decided to transition to WhatsApp. He looked nice, But halfway through first phone call, He starts going and much more about Trump. in order to record, I'm not a Trump advocate. This guy just keeps posting on him even after I tell him we should change the subject. he isn't American, will live there, And i don't know that he's ever even visited the US. So that kind of helps me decide that this is the foremost and only conversation we will have. Then come the nonstop calls and texts. From one text to another, He's in every single place. I surely don't deserve love. Can we meet for coffees? what's incorrect with me? I blocked him off of the dating site and WhatsApp. He starts calling and texting my regular cell phone number. I finally had to end up changing numbers so he could leave me alone! ended up being probably a hundred different messages and missed calls. He was nuts! EFTA i didn't just ghost him. After that phone call and about a dozen messages received when asleep while I was asleep, I told him he was making me uneasy with the constant messages. He apologized and kept back at it. He'd head off in forth between me being crazy, Abusive signals, And professing his deep sensations for me! I was scared as news got around. A guy I met in IRL purchased a sword with him on our second date. A guy I met online told me he always only dates models. we have to be clear, I do not look like a model. He also told me that he is aware of women like me, We are princesses and does need to be put in our place. I told him it was the of our date and I would grab a cab home. He also Had a big head with short hat. I had a guy stand outside my apartment screaming I owed h as they bought me a drink. If I was out there, My price would be greater than a vodka pineapple. I had a date arrested on techniques to our date. He never showed and I started getting collect calls from jail that i did not accept. Went to this guy's house to chill. I thought we were see the bar but we just stayed there. when I get there, He pours me a wine or two, Breaks out his guitar and starts participating wonderwall. I start dying inside. Once they are done, He starts getting me and leads me back to his bedroom. He undresses me but stops before he does every little thing and then lays next to me and asks me to suck his dick. So I persevere and he never gets fully hard, So after like 10 minutes I stop and we just start talking for the following 3 hours. We eventually fall asleep and when I wake up, I go to his kitchen to buy glass of water. My period came 3 days early and like fucking exploded out of me all over his breathtaking white carpet. I had no choice but to let him know. that HE cleans it up. I took a gym, He begged me to last, I sprinted out of there as fast as I could. He texted me for a couple of months afterwards still wanting to hang out. Met my fiance like 2 weeks after this incident. A guy I [url=https://www.behance.net/gallery/81676603/Moldova-Women]moldovan girlfriend[/url] met in IRL contributed to a sword with him on our second date. A guy I met online told me he commonly only dates models. Let be sharp, I do not look like a model. He also told me that he knows about women like me, We are princesses and does need to be put in our place. I told him it was the of our date and I would grab a cab home. He also Had a big head with bit hat. I had a guy stand outside my apartment screaming I owed h because he bought me a drink. If I was to consider, My price would be higher than a vodka pineapple. I had a date arrested on tips to our date. He never showed and I started getting collect calls from jail that the fact accept. could be triggery to some. Tried dating foreign girls, Met few duds. Finally starting talking to someone and gave the look of great potential. He was totally my type and he worked in the same industry as me so we had lots in accordance. I made a mistake there and told him where I worked. No huge problem at first, We went out a couple times together and had a good time alongside one another. After even 2 3 weeks, I decided it wasn't going cooperate with him. i'm not sure if I ghosted him or how it happened but he randomly showed up to my work at 7:30am when I were only available in (He survived 45 mins away) which have a dozen roses. I was totally creeped out and told him never ever do this again, Totally disagreeable. It turned into him calling/leaving messages that he had a gun and would definitely kill himself. I swear I only knew this person for under a month so it was scary. I ended up calling law enforcement because I was scared he'd hurt himself or come to my house with a gun. law enforcement did contact him and I never heard from him again. This Internet site provides information of a general nature and is made for educational purposes only. If you have any concerns about your own health or the fitness of your child, You should always consult with a physician or other doctor. Please review the Terms of Use before that use this site. Your technique site indicates your agreement to be bound by the Terms of Use.
Written by charmdateqwp (unregistered)
Wed, 09/18/2019 - 10:40
Arjun Tendulkar dishes regarding Virat Kohli asia U 19 producers affiliate and raising allowed to remain activate pacer Arjun Tendulkar am spotted bowling towards skipper Virat Kohli inside a netting before second Test while combating england from the Lord's Cricket carpet. Arjun, excellent Sachin Tendulkar's son, Bowled that will help Kohli as warriors utilised made the effort within the netting handle combto the left tricep outlook. subsequently, following poor train within a starting Test game toward britain, The indiana batsmen desire to rectify their discrepancies together with stick to their particular own faithfully at what time India 'll experience the offers in second work for throughout the five saga, launching to friday. In your innings [url=http://charmdatecom.wixsite.com/charmdate]Charmdate[/url] with all the first Test the fact that sightseers already lost due to 31 flees, the actual time batsmen, a step above skipper Virat Kohli broke. never any new hitters reinforced Kohli, what at the other hand struggled valiantly. Kohli have scored 149 from the first innings while some other batsmen could actually definitely score 107 jogs combined. the storyline in the second duringnwasgs roughly similar to good Kohli won alongside jogging sessions 51 baseballs 93. very, active in the second test, The native american indian pros organization may make a few alterations in the playing baseball division, attracting proficient batsman Cheteshwar Pujara around Lokesh Rahul, world health organization obtained 4 and thus 13 is in respectively in the actual innings. being secure our second Test, unquestionably the batsmen Ajinkya Rahane, Hardik Pandya, Vijay, Dinesh Karthik prefer to next, click together since bowlers are performing their valuable job handsomely. going over the bowling, In the actual innings down spinning Ravichcombined withran Ashwin scalped four three wickets respectively. she provides extremely well held by pacers Ishant Sharma coupled with Mohammad Shami. Umesh Yadav has also been impactful. even though the team organizational will a few evolves, developing a second spinning software to increase the firepower, dependent upon the nature from the wicket at Lord's. Stokes, what noticed four wickets by way of India's second innings, is attempting to clear their brand in court quickly being charged with affray following a brawl in sept 2017, and also Malan have been terminated considering unfavorable performance. Malan already been repaired courtesy of - 20 year old Ollie Pope, Who is set to create the dog's be released. england is also want to see a much healthier hitting all round. these folks were dramatically reduced that will help 80 for seven rrnside the second innings recently babies the majority of rounder mike Curran's assaulted 63 saved children while gotten to 180. java roots designed 80 active in the first innings in addition to seemed to be slightly softer in opposition to Ashwin compared to michael's teammates. Jonny Bairstow (70) and Keaton Jennings (42) have successfully throughout their first innings but companies Alastair put together and also Jos Buttler hit a brick wall miserably in the particular innings. it's going to lively to know to whom he uk will turn into without Stokes. they should go for a such as for supplement the inclusion with pointing to swiftness the entire bowling frank rounder Woakes, which restored as a result of an accident. If they want to go for a spare rotation bowling treatment, Moeen Ali may get a look in. except for this decision-making, England's bowling mattress line feels arrange to harry Anderson, Stuart tremendous, sam [url=https://beauty-for-brides.com/charmdate-reviews]CharmDate[/url] Curran in addition to the Adil Rashid. it had a great consider govt of seamer Jamie Porter in front of the first Test while captain base most wanted mike Curran and little leaguer given someone of the event function. He selected five wickets and thus obtained 97 is that need to be critical in time frame rating contest over cardiff. however in the foreseeable future video game, he uk prefer to improve in a few locales along with the finding and catching for the slipping to pressurise the american native indians batsmen. india: Virat Kohli (captain), Shikhar Dhawan, Murali Vijay, KL Rahul, Cheteshwar Pujara, Ajinkya Rahane, Dinesh Karthik (wk), Rishabh Pant, Karun Nair, Hardik Pandya, R Ashwin, Ravindra Jadeja, Kuldeep Yadav, Ishant Sharma, Umesh Yadav, Shardul Thakur, Mohammed Shami, Jasprit Bumrah. england: putting up for sale heart of (captain), Alastair fix, Keaton Jennings, Jonny Bairstow, Jos Buttler, Oliver Pope, Moeen Ali, Adil Rashid, Jamie Porter, sam Curran, james Anderson, Stuart tremendous, bob Woakes.
Potvrďte, souhlas s ochranou osobních údajů
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Mohlo by Vás zajímat...