Skip to main content

Google překladač vět a textů - online translator do všech jazyků

Aktualizováno - 20/07/2018, 12:10

Nechat si přeložit obyčejný nebo odborný text od profesionálního překladatele z konkrétního jazyka může být poměně drahé řešení. To je také jeden z důvodů, proč obyčejní smrtelníci využívají bezplatný nástroj "google překladač" vět, slov a jednoduchých textů, který může každý používat online na internetu a zcela zdarma - k nalezení je na www adrese translate.google.com. Nově navíc aplikace google translator využívá strojového učení pomocí tzv. neuronových sítí, což se zde nebudu pokoušet vysvětlit, protože to překračuje mé schopnosti chápání a bez urážky, vaše pravděpodobně také. Faktem nícméně je, že díky využití neuronové sítě, která se umí "sama" učit pomocí milionů existujících textů, se i překlad z/do češtiny z angličtiny, ruštiny, němčiny, španělštiny a dalších světových jazyků, výrazně vylepšil a technologie strojového učení překladů jde stále dopředu.

Jak přeložit celé věty pomocí google překladače vět?

Jednoduše řečeno, postup je stejný jako u překladu jednotlivých slov či krátkých frází. Do levého formuláře (okna), začněte psát větu, kterou byste rádi přeložili do některého z mnoha dostupných jazyků, nastavte výchozí jazyk. V pravém sloupci se bude vámi zapisovaný text ihned "online" překládat do požadovaného jazyka, který můžete kdykoli změnit.A právě díky tvz. strojovému učení jsou nyní překlady z i do českého jazyka mnohem přirozenější a více "smooth" :). Google PC (počitačový) a Mobile (mobilní) translator funguje nejen v prohlížeči Google Chrome, ale v jakémkoli browseru, který používáte. Je tedy jedno, zda pracujete v Internet Exploreru (Edge pro win 10), Firefoxu (Mozzilla), Opeře, Safari (Apple), nebo chcete používat google translate jako mobilní aplikaci pro online i offline překlady celých vět, slov, frází, nebo kratších textů. Pokud chcete přeložit celou větu v mobilu, doporučuji nainstalovat aplikaci google translate mobile app, po jejímž nainstalování do vašeho mobilního telefonu s operačním systémem Android, Windows, iOs můžete začít ihned překládat.

Překládejte z/do více jak stovky světových jazyků

Pro zadávání a překlady textů nebo celých cizojazyčných konverzací a dvojjazyčných dialogů můžete jednoduše používat klávesnici vašeho počítače, notebooku, tabletu nebo mobilu, ale překládat můžete také snímky cizojazyčných textů pořízených vaším mobilem. Pomocí fotoaparátu vašeho telefonu si můžete zobrazit okamžité překlady a dokonce můžete i kreslit písmena nebo znaky pokud vám to situaci ulehčí, případně to váš překlad vyžaduje. V situacích, které to požadují si můžete přeložit text i bez připojení k internetu. Google translator funguje i offline a vaše překlady z češtiny do angličtiny (němčiny) a zpět, texty z ruštiny do češtiny (polštiny) a zpět. Všechny níže uvedené jazyky je možné překládat do češtiny.

afrikánština holandština němčina
albánština chorvatština nepálština
amharština igboština norština
angličtina indonéština pandžábština
arabština irština paštština
arménština islandština perština
ázerbájdžánština italština polština
barmština japonština portugalština
baskičtina javánština rumunština
běloruština jidiš ruština
bengálština jorubština řečtina
bosenština kannadština samojská polynéština
bulharština katalánština sesothština
cebuánština kazaština sindhijština
čeština khmerština sinhálština
čičevština korejština skotská gaelština
čínština korsičtina slovenština
dánština kurdština slovinština
esperanto kyrgyzština somálština
estonština laoština srbština
filipínština latina sundánština
finština litevština svahilština
francouzština lotyština šonština
fríština lucemburština španělština
galicijština maďarština švédština
gruzínština makedonština tádžičtina
gudžarátština malajálamština tamilština
haitská kreolština malajština telužština
hauština malgaština thajština
havajština maltština turečtina
hebrejština maorština ukrajinština
hindština marátština urdština
hmongština mongolština uzbečtina
velština xhoština zulu
vietnamština    
Příspěvek, který nese název "Google překladač vět a textů - online translator do všech jazyků" byl zřejmě naposledy aktualizován dne 09.05.2018 a je možné, že již není zcela aktuální a nemusí tedy nutně odrážet stávající situaci. Hledáte-li relevantní informace co nejaktuálnější k dnešnímu či zítřejšímu dni 24.10.2020, zeptejte se v diskusi na zkušenosti ostatních lidí a ověřte si tyto informace. Pokud máte pocit, že je příspěvek z poradny začínající větou - Nechat si přeložit obyčejný nebo odborný text od profesionálního překladatele z konkrétního jazyka může být poměně drahé řešení. To je také jeden z důvodů, proč obyčejní smrtelníci využívají bezplatný nástroj "google překladač" vět, slov a jednoduchých textů, který může každý používat online na… - neúplný nebo nepřesný, případně v něm chybí některé relevantní informace, napište nám, rádi jej doplníme a upřesníme aby byl co nejaktuálnější ke dnešnímu dni 23.10.2020.

Komentáře: ptejte se & odpovídejte!

"Google překladač vět a textů - online translator do všech jazyků"

Google Překladač Zajímavosti 1 year 6 months - dnes je 23.10.2020

Mohlo by Vás zajímat...